28 marzec 2012

 

Uczestnictwo Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Nowej Huty w Walnym Zebraniu Organizacji Pozarządowych odnośnie wyboru kandydatów do Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

 

 

luty 2012

Forum dla Nowej Huty pomogło w   zorganizowaniu dzieciom ze Świetlic Środowiskowych ferii zimowych. Dzieci uczestniczyły w zajęciach świetlicowych (plastycznych, sportowych), chodziły na Basen Międzyszkolny na os. Kolorowym,  lodowisko, wycieczki do ciekawych miejsc w Krakowie, były w kinie Agrafka oraz w Anikinie. Odwiedziły nasze świetlice dzieci z miejscowości Klucze i zostały zaproszone na poczęstunek na jedną ze świetlic. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nowej Huty na zakończenie ferii zimowych dzięki sponsorom zorganizowało całodniową wycieczkę do Zakopanego dla 50 podopiecznych.

 

16 stycznia 2012

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nowej Huty uczestniczyło w spotkaniu Wyborczym Komisji Konsultacyjnej dot. realizacji zadań z zakresu edukacji ekologicznej dla Województwa Małopolskiego w 2012 r.

 

 

 

 

29 września 2011

Dnia 29 września przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Nowej Huty uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu projektu "Królewskie wakacje" organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju dla dzieci ze świetlic środowiskowych. Spotkanie odbyło się z Muzeum Narodowym w Krakowie. Po sprawozdaniu z realizacji projektów zostały wręczone uczestnikom statuetki i dyplomy.

 

22 styczeń 2012

 

Nawiązaliśmy współpracę z dwutygodnikiem społeczności Nowej Huty „Lodołamacz”. Jest to pismo kulturalno – społeczne powstałe jako inicjatywa Teatru Łaźnia Nowa. Na łamach „Lodołamacza” dowiemy się wszystkiego o Nowej Hucie . Dostępne w Nowohuckim Centrum Informacji, Biurze Lokalnym Nowa Huta.

 

 

 

 

3 października - 27 października 2011

Dyrektor Wydziały Spraw Społecznych Urzędu Miasta Kraków zaprasza wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe oraz podmioty do wzięcia udziału w konsultacjach projektu uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Konsultacje odbywać się będą w dniach 3 października - 27 października 2011.

Szczegółowe informacje dostępne są na portalu dla organizacji pozarządowych na : www.ngo.krakow.pl

 

20 września 2011

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nowej Huty z Forum dla Nowej Huty zorganizowało w ramach obchodów Tygodnia Zrównoważonego Transportu - X Dzień Dziedzictwa Kulturowego Nowej Huty. Do tego wydarzenia przyłączyły się nowohuckie Ośrodki Kultury, umożliwiając bezpłatne zwiedzanie:

 

Dworek Jana Matejki w Krzesławicach (Ul. Wańkowicza 25)

Ośrodek Kultury C.K. Norwida (Os. Górali 5)

Teatr Ludowy (Os. Teatralne 34)

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa Oddział Dzieje Nowej Huty (Os. Słoneczne 16)

Muzeum Archeologiczne w Krakowie Oddział Nowa Huta (Ul. Sasanek 2A)

Nowohuckie Centrum Kultury (Aleja Jana Pawła II 232)

Muzeum Lotnictwa Polskiego (Al. Jana Pawła II 39).

 

Serdecznie dziękujemy partnerom za cykliczny udział w przedsięwzięciu.