6 grudnia 2013

Mikołaj w Placówkach wsparcia dziennego w Nowej Hucie.

Forum dla Nowej Huty wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju

Nowej Huty zorganizowało imprezę Mikołajkowa dla 70 dzieci ze świetlic

środowiskowych. Impreza odbyła się w świetlicy przy os. Kalinowym 18,

Kraków. Każda ze świetlic przygotowała wspólnie z wychowawcami

mały program artystyczny. Były wierszyki, piosenki, przedstawienia

specjalnie dla Świętego Mikołaja. Było przy tym dużo radości i uśmiechu.

Dzieci bawiły się wyśmienicie, kiedy w końcu niespodziewanie pojawił

się długo wyczekiwany gość w czerwonym płaszczu, z długa białą brodą,

usiadł razem z dziećmi i rozdawał wszystkim upominki. 

listopad 2013

 

 

Spotkanie podróżnikiem z Panem Karolem Kleszykiem

Do Placówek wsparcia dziennego dotarł kolejno  Pan Karol Kleszyk, podróżnik zwiedzający świat na rowerze.

Pan Karol opowiadał dzieciom o swoich wyprawach, pokazywał  także zdjęcia i filmy z miejsc które odwiedził m.in. Chin, Chile czy Kirgistanu.

Przyniósł też ze sobą plecak, z którego dzieci wyciągały przedmioty niezbędne w podróży. Nie zawsze było wiadomo do czego one służą ale Pan Karol szybko wyjaśniał a nawet pokazywał jak działają.

Dzieci chętnie i z dużym zainteresowaniem wysłuchały naszego gościa. Po prezentacji mogły również zadawać pytania. Na koniec Pan Karol bardzo miło nas zaskoczył ponieważ rozdał dzieciom upominki w postaci zegarów ściennych. Spotkanie było bardzo miłe i interesujące.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Karolowi za spotkanie z naszymi dziećmi . 

21 listopada 2013r

W dniu 21 listopada 2013r. Firma Lider Projekt zorganizowała  w imieniu Urzędu Miasta Krakowa Debatę dotyczącą  
Miejskiego Programu Rewitalizacji Krakowa w budynku Politechniki Krakowskiej im. T. Kościuszki przy
ul. Podchorążych 1,
Debata była okazją do wymiany uwag nt działań rewitalizacyjnych, oraz prezentacji własnych propozycji projektów,
które następnie mogły zostać włączone do Banku Projektów Rewitalizacyjnych, będącego elementem  Miejskiego
Programu Rewitalizacji. Debata ta inicjowała proces naboru projektów, przedstawiony został szczegółowy sposób
właściwego naboru projektów, oraz założenia zaktualizowanego Miejskiego Programu Rewitalizacji.
 

Od 22 lipca do 1 sierpnia 2013

W przepięknej okolicy w Kompleksie Wypoczynkowym STRUMYK w Jordanowie. mali nowohucianie ze świetlic środowiskowych w Nowej Hucie mogli odpocząć po całym roku nauki. Właśnie tam , w okresie od 22 lipca do 1 sierpnia Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Nowej Huty zorganizowało „ Wakacje z piratami” dla 30 dzieci . Jordanów to miejsce pełne ciszy i spokoju umożliwiające wyjątkowy wypoczynek na łonie natury. Położone jest u zbiegu Beskidu Wysokiego, Średniego i Wyspowego w niedalekiej odległości od Babiej Góry i Lubonia Wielkiego. Jeśli do atutów miejscowości dodać dobra organizację, entuzjazm opiekunów i energię działania, mamy prosty sposób na udane wakacje. Na tych w Jordanowie byli najprawdziwsi nowohuccy piraci. Dzieci już w pierwszych dniach kolonii odbywały pasowanie na piratów. Potem, jeśli tylko słuchały kapitana i bosmanów, mogły wyruszyć w wakacyjny rejs pełen przygód. Wśród nich te ekstremalne jak wycieczka na Wysoką czy wyjazd do Osielca do Linowego Parku Zabaw, te edukacyjne jak zwiedzanie zabytków Jordanowa, te tajemnicze – zajęcia pod tytułem „ Parada Kłamców”. Były też , może nieco mniej pirackie, ale za to typowo kolonijne niezwykle lubiane przez dzieci - ognisko ze śpiewaniem piosenek i prezentacja talentów, dyskoteka z wyborem najlepszego tancerza i tancerki kolonii czy zabawa w kalambury. Nie zabrakło wyjść na basen, zajęć na korcie tenisowym, wspólnej nauki piosenek kolonijnych czy zajęć plastycznych. Dla zrównoważenia tych dynamicznych chwil prowadzone były muzykoterapia oraz zajęcia terapeutyczne wyciszające. Mali nowohucianie już zaczęli odliczanie do następnej kolonii. Cieszymy się , że kolejny raz udało się zorganizować kolonię dla naszych podopiecznych. Cały rok pomagamy im w nauce, wiemy, że ciężko pracują i zasłużyli na odpoczynek. Trzeba pamiętać , ze bez sponsorów nie byłoby „ Wakacji z Piratami” . Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli .

 

21 listopada 2013r

 

W dniu 21 listopada 2013r. Firma Lider Projekt zorganizowała w imieniu Urzędu Miasta Krakowa Debatę dotyczącą Miejskiego Programu Rewitalizacji Krakowa w budynku Politechniki Krakowskiej im. T. Kościuszki przy ul. Podchorążych 1, Debata była okazją do wymiany uwag nt działań rewitalizacyjnych, oraz prezentacji własnych propozycji projektów, które następnie mogły zostać włączone do Banku Projektów Rewitalizacyjnych, będącego elementem  Miejskiego Programu Rewitalizacji. Debata ta inicjowała proces naboru projektów, przedstawiony został szczegółowy sposób właściwego naboru projektów, oraz założenia zaktualizowanego Miejskiego Programu Rewitalizacji.

 

20 wrzesnia 2013r.

W dniu 20 września 2013r w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nowej Huty przygotowało rajd rowerowy wokół Łąk Nowohuckich. Łącznie w imprezie wzięło udział 100 rowerzystów oraz 30 dzieci z przedszkoli. Spotkanie odbyło się przed Nowohuckim Centrum Kultury. Rajd otworzyła Dyrektor Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Nowej Huty Bożena Kutrzeba- Nikiel oraz Przedstawiciel Wydziału Kształtowania Środowiska UMK- Przemysław Barszcz.Po przywitaniu uczestników oraz przedstawieniu całego programu obchodów Tygodnia Zrównoważonego Transportu, na scenie wystąpiło 30 dzieci z Przedszkola nr 152 ze spektaklem na temat segregacji śmieci. Następnie Dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury Zbigniew Grzyb, jako gospodarz miejsca , otworzył rajd rowerzystów wokół Łąk Nowohuckich. Wzięli w nim udział uczniowie oraz wychowawcy ze Szkoły Podstawowej nr 92, Zespołu  Szkół Gastronomicznych nr 1, III Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Budowlanych- " Chemobudowa- Kraków', oraz Zespół Szkół Mechanicznych. Uczestnicy rajdu oraz z dzieci z przedszkoli otrzymali drobne upominki w postaci koszulek, i innych akcesoriów ufundowanych przez Urząd Miasta Krakowa. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy biorą udział w Rajdzie Rowerowym wokół Łąk Nowohuckich promując piękne miejsca naszej dzielnicy. Wyrazy podziękowania kierujemy do sponsorów za pomoc w zorganizowaniu imprezy.

 

 

lipiec 2013 do sierpień 2013

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nowej Huty wspólnie z partnerami Forum dla Nowej Huty zorganizowało plan wakacyjny dla  60 dzieci ze świetlic środowiskowych w Nowej Hucie. W planie znalazły się : dwa razy w tygodniu wyjścia na  basen  " Krakowianka", zajęcia sportowe na boisku wielofunkcyjnym, Młodzieżowego Domu Kultury przy os. Kalinowym.  Odbywały się wycieczki po Krakowie. Przyjęto zadanie pokazania podopiecznym innej części miasta , dla większości zupełnie obcej. Odbywały się wycieczki na wszystkie Kopce Krakowa, Mały Rynek, spacer pod Kładkę Bernatkę, łączącą Kazimierz z Podgórzem. Następną wycieczką było wyjście do Podgórza , poznanie historii połączenia miasta a także poznanie historii Żydów w Krakowie, ich kultury oraz elementów religii. W drugim miesiącu wakacji odbyło sie także kilka zajęć terenowych, w formie mini-gry miejskiej, zabawy terenowej. W dniu 16.07.2013 oraz 27.08.2013 dzieci wzięły udział w projekcie „ Królewskie wakacje”podczas których uczestnicy mieli okazje spędzić czas w krakowskim Parku Wodnym oraz wziąć udział w programie edukacyjnym - ” Bezpieczne wakacje” z konkursem z nagrodami. Zwiedzanie i warsztaty w Muzeum Norodowym w Krakowie. Seans filmowy w technologii 3D- realizacja programów edukacyjnych „Kraków kulturalna stolica małopolski”, „Internet to nie pułapka, ale także zabawa”+ konkursy. Ciepły posiłek na antresoli kina Kijów. Muzeum Lotnictwa Polskiego – zwiedzanie oraz lekcja muzealna.