17 czerwca 2014r.

Regionalne Centrum Wolontariatu  w Krakowie zorganizowało spotkanie dla małopolskich organizacji pozarządowych i instytucji publicznych poświęcone zagadnieniu motywowania wolontariuszy. Koordynator wolontariatu w Stowarzyszeniu wziął udział w spotkaniu.

 

24 czerwca 2014r.

Święto Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich Miasta Krakowa

24 czerwca Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nowej Huty  wzięło udział w Święcie Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich Miasta Krakowa. Na Rynku Głównym, swoją działalność prezentowały Organizacje Pożytku Publicznego. W strefie animacji można było zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy oraz udać się na przejażdżkę tandemem z zasłoniętymi oczami, poznając w ten sposób odczucia osób niewidomych. Nasze Stowarzyszenie zaprezentowało aktualne projekty , w tym świetlice środowiskowe ich działalność oraz potrzeby w codziennej działalności, zachęcało młodzież do wolontariatu, jak również opowiadało o  Zielonym Szlaku Nowa Huta - Dłubnia .

 

2 kwietnia 2014

Firma informatyczna Oxtilo we współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju Nowej Huty organizuje warsztaty programistyczne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 92 w Krakowie w ramach naszego projektu pilotażowego "Otwieranie Dróg w Świat Programowania". Pierwsze zajęcia odbędą się 2 kwietnia.

Plan warsztatów obejmuje między innymi programowanie przy użyciu języka JavaScript własnego wirtualnego robota do wykonywania najróżniejszych czynności!


 

27 marca 2014r

Stowarzyszenie wzięło udział w Dniu Aktywnego Obywatela zorganizowanego przez Zespół Szkół Mechanicznych im.gen. Władysława Sikorskiego w Krakowie oraz Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej. W trakcie odbyło się spotkanie z Przedstawicielami Samorządu - Panem Dyrektorem Wydziału Spraw Społecznych Janem Żądło, prelekcja o partycypacji społecznej oraz debata. Stowarzyszenie prezentowało swoje obecne projekty , promowało wolontariat w Placówkach Wsparcia Dziennego , aktywny sposób spędzania wolnego czasu przez różnego rodzaju rajdy rowerowe po Nowej Hucie, zachęcaliśmy młodzież do zaangażowania w nasze projekty.

 

25 kwietnia 2014r.

 

Dni Ziemi 2014 –

Dni Ziemi to coroczna impreza organizowana wspólnie z Wydziałem Kształtowania Środowiska UMK. Obchody Dni Ziemi mają charakter ogólnokrajowy. Ich celem jest skupienie uwagi jak największej liczby osób w sprawie związanej ze stanem środowiska naturalnego i jego ochroną.

W tym roku Dni Ziemi odbyły się w Nowej Hucie na placu Centralnym. Wzorem Krakowskiego Festiwalu Recyklingu prowadzona była zbiórka surowców w zamian, za które rozdawane były sadzonki kwiatów i krzewów. Całość imprezy uświetniały występy dzieci z nowohuckich szkół i przedszkoli. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nowej Huty w ramach obchodów Dni Ziemi 2014 zorganizowało, jak co roku przejazd rowerowy wokół Łąk Nowohuckich w którym udział wzięła młodzież z nowohuckich szkół. Rajd odbył się 25 kwietnia o godz.10.00 i został uroczyście otwarty przez Panią Wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Nowej Huty Bożenę Kutrzebę – Nikiel, Jolantę Sendur z UMK Wydział Kształtowania Środowiska oraz Pana Dyrektora Nowohuckiego Centrum Kultury Zbigniewa Grzyba. Dla najmłodszych, tłumnie przybyłych uczestników przeprowadzona została lekcja edukacyjna przez Panią Jolantę Sendur z Wydziału Kształtowania Środowiska UMK. Przedszkolaki mogły usłyszeć wiele ciekawostek na temat Łąk Nowohuckich. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Wykaz szkół, biorących udział w Rajdzie:

1.Zespół Szkół Chemobudowa” os. Urocze 13 Kraków

2.Zespół Szkół Mechanicznych nr 3 os. Szkolne 37 Kraków

3.Szkoła Podstawowa nr 92 os. Kalinowe Kraków

4.Zespół Szkół Gastronomicznych w Krakowie

5.Samorządowe Przedszkole nr 108, os. Handlowe 3 Kraków

 

10 kwietnia 2014r.

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Nowej Huty wspólnie z Lokalną Grupą Działania " Gościniec 4 żywiołów", Stowarzyszeniem Lokalną Grupą Działania " Dolina Raby", Nadwiślańską  Grupą Działania E.O. CENOMA organizuje   w dniu 10 kwietnia 2014r w Nowohuckim Centrum Kultury Konferencje  Wieś dla siebie i miasta - sieć wiosek tematycznych " Od krakowiaków do górali". W trakcie konferencji odbędzie się prezentacja promocji wiosek tematycznych :

-Jastrzębia- Wioska Trzech Wionków, Łazy- Wioska Dobrej Pogody, Raba Wyżna- Wieś Pachnąca Truskawka, Siedlec- Akademia Krakowska, Spytkowice- Podhalańskie Gazdowanie, Stronie- Wioska Rzemiosł i Umiejętności.

Podczas Konferencji odbędzie się degustacja produktów lokalnych i tradycyjnych.

 

07 marca 2014

Przedstawiciel Stowarzyszenie brał  udział w Konferencji " WSPÓLNIE DLA KRAKOWA" zorganizowanej przez Prezydenta Miasta Krakowa oraz Krakowska Rade Działalności Pożytku Publicznego. Podczas spotkania odbyła sie dyskusja nad wyzwaniami tworzenia załozeń do wieloletniego programu z NGOs na lata 2015-2018.