1 pażdziernika 2014

W dniu 1 października 2014r  Stowarzyszenie wspólnie z Forum dla Nowej Huty zorganizowało spotkanie w Nowohuckim Centrum Kultury . Spotkanie odbyło się z prof . Aleksandrem Noworól i dotyczyło naboru projektów do aktualizowanego Lokalnego Programu Rewitalizacji " starej " Nowej Huty.

 

19 wrzesnia 2014r

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nowej Huty informuje, ze tegoroczny  Rajd Rowerowy wokół Łąk Nowohuckich z okazji Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2014 , nie odbędzie się z powodu osuwisk na skarpie Łąk  Nowohuckich.

ZAPRASZAMY ZA ROK. Z POZDROWIENIAMI  DLA ROWERZYSTÓW, NAUCZYCIELI I DYREKTORÓW SZKÓŁ.

 

lipiec- sierpień 2014

Pracownicy Stowarzyszenia zgłosili  trzy wnioski z Dzielnicy XVI i XVIII do Budżetu Obywatelskiego 2015. Rady Dzielnic zorganizowały wcześniej cykl spotkań  informacyjnych .

 

lipiec - sierpień 2014

Stowarzyszenie w okresie wakacyjnym zorganizowało dla swoich podopiecznych z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Wsparcia Dziennego liczne atrakcje kulturalno-rekreacyjne. W Krakowie nie brakowało atrakcji dla dzieci, m.in. korzystały z basenu Krakowianka,  boiska wielofunkcyjnego MDK, odwiedziły Muzeum Lotnictwa Polskiego, Muzeum Inżynierii Miejskiej, wystawy w NCK, Ogród Zoologiczny, Muzeum Manggha, Muzeum Doświadczeń, Ogród Botaniczny, Królewskie Wakacje ( pobyt w Parku Wodnym, konkursy, zabawy, seans filmowy w Kinie Kijów) oraz wiele innych atrakcji. Dziękujemy w imieniu swoim oraz dzieci wszystkim sponsorom za wsparcie, które pozwoliło w organizacji letniego wypoczynku.

 

1września 2014

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej Pani Anna Okońska- Walkowicz zaprosiła wszystkie organizacje pozarządowe do uczestnictwa w spotkaniu  dotyczącemu koncepcji  utworzenia przez Gminę Inkubatora NGO/ Centrum Obywatelskiego. Spotkanie odbyło się w siedzibie UMK przy ul. Wielopole 17 A. W spotkaniu uczestniczył Prezes Stowarzyszenia Pan Krzysztof Kwatera.

 

21-31 lipca 2014r.

 

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nowej Huty jak co roku zorganizowało w dniach od 21  do 31 lipca 2014r. dla trzydziestu siedmiu podopiecznych z placówek Opiekuńczo - Wychowawczych Wsparcia Dziennego  kolonię letnią do Jordanowa. Dzieci wyjechały z wykwalifikowaną kadrą pod hasłem „Wakacje z Indianami”. Wychowankom organizowano gry i zabawy w indiańskim klimacie, więc były wioski, wodzowie, gry i zabawy integracyjne oraz gry zespołowe. W upalne dni pod czujnym okiem ratownika korzystały z basenu na terenie ośrodka co było dla najmłodszych największą atrakcją. Odbywał się jak co roku chrzest kolonijny, wycieczka w pobliskie górki, dzień sportu czy konkursy takie jak  „Mam talent” lub „Mini playback show”. Nie mogło zabraknąć jak zawsze dyskotek o które dzieci prosiły bardzo chętnie oraz ogniska z kiełbaskami.

Codzienny konkurs czystości, motywował do sprzątania swoich pokoi. Rodzice zastanawiali się nawet – słysząc opowieści - czy w domu nie robić takich konkursów.

Dzieci bardzo się ze sobą zżyły, zintegrowały. Przy pożegnaniach poleciało wiele łez ale wiadomo, że za rok spotkają się ponownie.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim sponsorom za pomoc w zorganizowaniu letniego wypoczynku dla naszych podopiecznych bez ich wsparcia wyjazd nie doszedł by do skutku.

 

27-28 czerwca 2014

W dniach 27-28 czerwca 2014r odbyło się Wojewódzkie Forum Inicjatyw Pozarządowych. Wydarzenie to skierowane było do małopolskich organizacji pozarządowych. Forum stanowi cześć ogólnokrajowej inicjatywy, pod nazwa  " III Sektor dla Polski - co organizacje mogą zrobić dla kraju?" Inicjatywa ta służy zbudowaniu Strategii Rozwoju Sektora Obywatelskiego, w procesie oddolnym , samodzielnie przez organizacje pozarządowe i aktywistów. Forum odbyło się w Instytucie Socjologii UJ przy ul. Grodzkiej 52 w Krakowie.